میهن اسکریپت

مالزی

مالزی

Things to do - general

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالا لامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا(پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای همسود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.

مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیائی است و دریای جنوبی چین آن‌ها را از هم جدا می‌کند: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد. این کشور دربردارنده شاه نشینهای جوهور، کداه، پاهنگ، نگری سمبیلان، کلانتان، پراک، سلانگور، پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقه فدرال پوتراجایا و کوآلالامپور سرپرستی می‌کنند. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را دربردارد باآنکه هم‌مرز اندونزیاست، زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی قرار دارد. مالزی شرقی دربردارنده ایالات صباح و ساراواک و حوزه فدرال لابوآن است. اگرچه از دیدگاه سیاسی این بخش را مالایی‌ها سرپرستی می‌کنند، اما جمعیت جدید مالزیایی با وجود اقلیتهای چینی و هندی یکدست نیست. سیاست‌های مالزی برای بیان ماهیت ادعاشده مشاوره‌ای آن گفته شده‌است و سه حزب اصلی تشکیل دهنده ناسیونال باریسان، هریک وابستگی خود را به یکی از گروه‌های نژادی کاسته‌است. تنها تنش مهم دیده شده در این کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهای نژادی ۱۳می در آستانه مبارزه انتخاباتی و بر سر درگیری‌های نژادی بوده‌است. با این همه، مالزی الگویی از هماهنگی نژادی شمرده می‌شود.

Country مالزی

تاریخچه و فرهنگ

شبه جزیره مالایی مدت زیادی است که از یک جایگاه مهم (مرکزی) در مسیرهای تجاری بین چین و خاورمیانه برخوردار بوده‌است که نشان دهنده نقشه اولیه آن عنوانی آن به صورت "شبه جزیره طلائی"، تنگه‌های مالاکا به عنوان "خلیج ساباریکوس" ترجمه شده‌است.

اولین پادشاهی مالزی که بر بنادر شهرهای ساحلی حکومت می‌کرد در قرن ۱۰ میلادی تشکیل شد. این پادشاهی شامل لنگ کاسوکا، لمبابوجانگ، کداه، برآس، گانگانگارا در پراک و پان پان در کلانتن می‌باشند. تصور بر این است که آنها در گذشته کشورهای هندی یا بودائی بوده‌اند.

تور کوالالامپور پنانگ نوروز 96

تور کوالالامپور پنانگ نوروز 96

مالزی
نام تور برنامه ریزی شده تور کوالالامپور پنانگ نوروز 96 | پرواز ماهان نوع تور شهر و خرید اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور سنگاپور نوروز 96 | پرواز ماهان

تور کوالالامپور سنگاپور نوروز 96 | پرواز ماهان

مالزی
نام تور برنامه ریزی شده تور کوالالامپور سنگاپور نوروز 96 | پرواز ماهان نوع تور شهر و خرید اطلاعات بیشتر
تور کوالالامپور صباح نوروز 96 | پرواز ماهان

تور کوالالامپور صباح نوروز 96 | پرواز ماهان

مالزی
نام تور برنامه ریزی شده تور کوالالامپور صباح نوروز 96 | پرواز ماهان نوع تور شهر و خرید س اطلاعات بیشتر
تور مالزی سنگاپور تا 20 اسفند

تور مالزی سنگاپور تا 20 اسفند

مالزی
نام تور برنامه ریزی شده تور مالزی سنگاپور تا 20 اسفند نوع تور شهر و خرید روزهای رفت اطلاعات بیشتر
تور مالزی لنکاوی تا 20 اسفند

تور مالزی لنکاوی تا 20 اسفند

مالزی
نام تور برنامه ریزی شده تور مالزی لنکاوی تا 20 اسفند نوع تور ساحل شهر و خرید روزهای اطلاعات بیشتر
تور مالزی نوروز 96 | پرواز ماهان

تور مالزی نوروز 96 | پرواز ماهان

مالزی
نام تور برنامه ریزی شده تور مالزی نوروز 96 | پرواز ماهان نوع تور شهر و خرید مدت اقام اطلاعات بیشتر
میهن اسکریپت