میهن اسکریپت

آنکارا

آنکارا

Things to do - general

برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower Ankara)

برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower Ankara) بلندترین برج ترکیه می باشد. اگر برای سفر به ترکیه انتخابتان تور آنکاراست، اولین چیزی که در این شهر نظرتان را به خود جلب می کند، برج آتاکوله است. در هر نقطه ای از شهر آنکارا که باشید شما می توانید این برج را تماشا کنید و البته از بالای این برج نیز می توانید تمام شهر آنکارا را ببینید، برای شهر آنکارا که نسبت به شهر های دیگر ترکیه ، جاذبه های کمتری برای توریست ها دارد ، رفتن به بالای برج آتالوکه و دیدن تمام شهر آنکارا جزو دیدنی های آنکارا  ست و مورد علاقه گردشگران تور ترکیه میباشد.

برج آتاکوله آنکارا

برج آتاکوله آنکارا در مرکز شهر آنکارا واقع شده است . بلندی این برج به بیش از ۴۱۰ فوت ( ۱۲۵ متر ) می رسد و در موقعیت پانورامیک قرار گرفته است یعنی در هر نقطه ای از شهر آنکارا که باشید می توانید این برج را ببینید و همینطور از بالای این برج نیز می توانید تمام شهر آنکارا را زیر پای خود ببینید. ساخت این برج در سال ۱۹۸۷ میلادی شروع شده است و ۲ سال به طول انجامیده است و حالا از جاهای دیدنی آنکارا ست . در سال ۱۹۸۹ ساخت  برج آتاکوله آنکارا به اتمام رسید و توسط تورگوت اوزال ، رئیس جمهور وقت ترکیه افتتاح گردید و از آن تاریخ به بعد مورد استفاده عموم قرار گرفت و به عنوان نماد پایتخت ترکیه شناخته شد .

از بالای این برج می توانید تمام شهر آنکارا زیر پای خود ببینید. در بالای برج آتاکوله آنکارا یک رستوران گردان با تراس بزرگ قرار گرفته است و به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر صرف غذا از منظره شهر انکارا ترکیه لذت ببرید .  در طبقات پایینی این برج نیز یکی از مراکز خرید آنکارا وجود دارد کل مرکز خرید ۵ طبقه میباشد و دارای تعدادی رستوران و کافه تریا نیز میباشد. همچنین تفریحاتی چون پرش با چتر از بالای برج از جاذبه های دیگر این شهر است.

برج آتاکوله آنکارا

Country ترکیه

تفریحات

شهربازی فوق العاده آنکارا از بهترینهای دنیاست

شهر بازی آنکارا

lunapark

مساحت کل آنکاپارک آنکارا ۱۲۰۰۰۰۰متر مربع است و ۱۰۰۰۰۰متر مربع آن توسط اسباب بازیهای مختلف اشغال شده است . پارک شامل ۱۲۱۷اسباب بازی بزرگ و کوچک است  البته برای استفاده چهارفصل از این پارک ، برخی از اسباب بازیها در زیر ۱۰چادری که برای این اسباب بازیها در نظر گرفته شده ، قرار دارند .  بزودی بزرگترین باغ وحش خاورمیانه در آنکا پارک افتتاح خواهد شد که مجهز به بیمارستان حیوانات نیز می باشد .

ankaparkta roller coaster hizmete acildif513908e30bf2e1d20bd

در شهربازی بزرگ آنکارا ترن هوایی به طول ۸۷۰متر و ارتفاع ۳۵متر وجود دارد که یکی از مهیج ترین ترن های هوایی دنیاست . همچنین چرخ فلک آن یکی از بزرگترین چرخ فلک های دنیاست . مجسمه های بکار برده شده در این پارک بسیار زیبا و عظیم الجثه هستند . مجسمه غول پیکر دایناسور آنکا پارک آنکارا ، با ۷۰متر ارتفاع در کتاب گینس (رکوردهای جهانی ) ثبت شده است . این پارک از جاهای دیدنی ترکیه است که بازدید از آن ، به یادماندنی خواهد بود .

ankapark

نگران تردد در این شهربازی بزرگ آنکارا نباشید . وسایل حمل و نقل عمومی شما را در پارک می چرخانند و می توانید در کنار اسباب بازی و یا محل دلخواه تان پیاده شوید . پارکینگ شهربازی نیز در خدمات بازدیدکنندگان است . طبق پیش بینی ها بزودی این پارک به یکی از مهم ترین تفریحات ترکیه تبدیل خواهد شد . چنانچه با تور آنکارا به ترکیه سفر کردید حتما این تجربه قشنگ رو در سفرتان بگنجانید

تور آنکارا پاییز و زمستان 95

تور آنکارا پاییز و زمستان 95

آنکارا
نام تور برنامه ریزی شده تور آنکارا پاییز و زمستان 95 نوع تور هنر و فرهنگ شهر و خرید اطلاعات بیشتر
میهن اسکریپت